>
YAPILIŞI:(HIRKA)ARKA:
63 ilmek atalım ve 7 sıra haroşo çalıştıktan sonra fantezi yaprak örgüsü 1 ile devam edelim. 14 sıra sonra ters örgüye geçelim. Lastikten 17 cm.(=58 sıra) sonra kollar için kenarlarda her 2 sırada 2 defa 4 ilmek, her 2 sırada 4 defa 5 ilmek ve 6 ilmek arttıralım. Elde edilen 119 ilmeği çalışalım. 10 cm. sonra bütün ilmekleri asılı bırakalım.
SAĞ ÖN:51 ilmek atalım. 7 sıra haroşo çalıştıktan sonra fantezi yaprak örgüsü 1 ile devam edelim. Lastikten 14 sıra sonra şema A’daki fantezi yaprak örgüsü 2 ile devam edelim. Eksiltmeleri yaka için sağdan arttırmaları kol için soldan şemayı olduğu şekilde çalışalım. Lastikten 98 sıra (=29 cm.) sonra kalan 47 ilmeği asılı bırakalım.
SOL ÖN:Sağ ön gibi ama simetrik çalışalım. Yalnız 14. sıradan sonra ters örgü ile devam edelim.
YAPILIŞI:(K1SA PANTOLON) SAĞ BACAK:
55 ilmek atalım. 7 sıra haroşo çalıştıktan sonra yaprak örgüsü B ile devam edelim. Arttırmaları kenarlarda şemada verildiği gibi çalışalım. (71 ilmek). Yine eksiltmeleri çalışalım. Pantolon ağından 64 sıra sonra kemer için 6 cm. 1/1 lastik çalışalım. İlmekleri kapatalım.
SOL BACAK:Sağ bacak gibi çalışalım. Yalnız 14. sıradan sonra ters örgü ile devam edelim. Pantolon ağından 50 sıra sonra 1 kenar ilmeği ile solda 1 motif çalışalım.
YAPILIŞI: (ŞAPKA) -3.5 no.lu şişler ile 84 ilmek atalım ve şöyle çalışalım: *11 ilmek ters örgü, 1 ilmek düz örgü*, 6 defa *dan* tekrar edelim. 7 cm. sonra düz örgüden önce 2 tersten beraber çalışalım. Sonra şapkanın kenarları için fantezi yaprak örgüsü 1 ile devam edelim. 14 sıra sonra 8 sıra haroşo çalışalım. İlmekleri kapatarak kurdeleleri dikelim.
Hazırlanışı:Sırtı, kotları iğne ardı ile kapatalım. Kollar boyunca 31 ilmek toplayarak 14 sıra fantezi yaprak örgüsü 1 çalışalım. 8 sıra haroşo çalıştıktan sonra ilmekleri kapatalım. Kol altlarını ve yanları dikelim. Yaka oyuğuçevresinden 20 ilmek toplayarak 10 cm.lastik çalışalım. Öne ve kollara fotoğrafta görüldüğü gibi kurdeleler yapıp gizli dikişlerle tutturalım.
HAZIRLANIŞI (KISA PANTALON):İlmekleri kapatalım. Pantolon ağını dikelim. Kemeri ikiye kıvırarak içine lastik geçirelim. Fotoğrafta görüldüğü gibi kurdelaları dikerek pantolonu tamamlayalım.


resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleriRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...